Sensas Team Osieczna wygrywała spławikową ligę Grand Prix Okręgu Poznań 2017

Marcin Gabiś podczas precyzyjnego nęcenia z kubka

Tegoroczna rywalizacja składała się z czterech imprez rozgrywanych na przełomie całego roku. Począwszy od zawodów nad zbiornikiem Rydzyna przez stawy w Iwnie, rzekę Wartę w Mosinie kończąc na akwenach w Baranowie. Do ostatnich zawodów wszystko było jeszcze możliwe i praktycznie trzy zespoły miały szanse na wygraną w całym cyklu.

Stawy w Baranowie okazały się być bardzo fajnym łowiskiem dla wielu zawodników

Dla zawodników z Teamu Sensas była to pierwsza wyprawa na ten zbiornik. Dlatego pojawiły się obawy, że bez dobrego treningu będzie ciężko o podium.

Marek Gierz – 9 miejsce w klasyfikacji generalnej

Jak wyniki później pokazały były one uzasadnione bo wcześniej ustalona taktyka się nie sprawdziła – leszcze nie brały i trzeba było szybko przenęcić stanowisko na płoć co powodowało straty cennych punktów. Jednakże była to i tak dobra i szybka decyzja bo finalnie Osiecki klub wywalczył 3 miejsce na podium w Pucharze Baranowa co przy dobrym „ułożeniu tabeli” pozwoliło obronić tytuł Drużynowego Mistrza Okręgu w całym cyklu 2017!

Sensas Team Osieczna – od lewej: Marcin Gabiś, Jarosław Dwornik, Marek Gierz

Dla klubu Sensas Team Osieczna jest to niewątpliwie ogromny sukces. Indywidualnie wszyscy zawodnicy z Osiecznej znaleźli się w pierwszej 10-ce klasyfikacji indywidualnej, a na drugim stopniu podium stanął Jarosław Dwornik.

Sukces ten jest wynikiem bardzo dobrej współpracy całego zespołu, dyscypliny oraz dobrego ustalenia taktyki i mieszanek na poszczególne zawody. 

Sklasyfikowanych zostało ogółem 60 zawodników i 13 drużyn.

Końcowa klasyfikacja drużynowa – pierwsza trójka:

  1. Klub WKS Sensas Team Osieczna – 51 pkt.
  2. Koło PZW Nr 23 WPPZ Luboń – 61,5 pkt.
  3. Koło PZW Nr 177 Chemik Kościan – 70 pkt.

Końcowa klasyfikacja indywidualna:

  1. Jacek Ruszczyński Koło PZW Nr 23 WPPZ Luboń – 7 pkt.
  2.  Jarosław Dwornik WKS Sensas Team Osieczna – 13 pkt.
  3.  Piotr Michalski WKS Milo Swarzędz – 14,5 pkt.

6. Marcin Gabiś WKS Sensas Team Osieczna – 18 pkt.

9. Marek Gierz WKS Sensas Team Osieczna – 20 pkt.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć w załączniku  na stronie Okręgu PZW w Poznaniu:

Zawodnicy oraz Zarząd klubu Sensas Team Osieczna składają ogromne podziękowania dla Pana Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna – Stanisława Glapiaka oraz Urzędowi Miasta i Gminy Osieczna za wsparcie na działalność i rozwój naszego klubu bez którego udział w zawodach ligowych i osiągnięcia takich sukcesów w minionym roku byłby praktycznie niemożliwy.