Puchar Ziemi Dolskiej

W tym roku areną zmagań corocznych zawodów spławikowych o Puchar Ziemi Dolskiej było jezioro Zbęchy. Organizatorem imprezy było tradycyjnie bardzo gościnne koło Dolsk.

Do zawodów zgłosiło się wiele trzyosobowych drużyn w tym z Jarocina, Brodnicy, Manieczek, Gostynia, Śremu, Dolska oraz oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników z Koła PZW Osieczna.

Pomyśleć że tydzień wcześniej wiatr osiągał w porywach tu 120 m/min…

Zawody miały charakter drużynowy i indywidualny. Przeprowadzono je z podziałem na trzy sektory. W reprezentacji naszego koła znaleźli się Bartosz Borowiec, Jarosław Dwornik oraz Tomasz Franek.

Bartek, Roman, Tomek – Koło PZW Osieczna

Zawody należały do bardzo udanych, ponieważ Koło wywalczyło 4 miejsce z taką samą ilością punktów, ale ustępując tylko wagą drużynie Dolska II. Ryby jak na tą porę roku żerowały średnio choć pogoda bardzo dopisała.

Roman Klefas i jego leszczyki z matcha
Ostatnie promienie listopadowego słońca i piękny widok – będzie co wspominać zimowymi wieczorami

W siatkach zawodników dominowały krąpie, płocie, leszczyki i okonie. Dominującą metodą był bat 6 metrów oraz wędka z kołowrotkiem. Zawodnicy mieli ułatwione wędkowanie, ponieważ stanowiska były usytuowane na wygodnych pomostach.

 

Wyniki:

Sektor A: I m. Mirosław Ratajczak klub Jar-Fish Jarocin – 3,720 kg, II m. Cezary Filipiak Koło Dolsk II – 3,480 kg, 3 m. Tomasz Franek Koło PZW Osieczna – 2,740 kg.

Sektor B: I m. Andrzej Gronek Koło Dolsk II – 6,060 kg. II m. Arkadiusz Pazoła Koło Dolsk I – 3,260 kg, 3 m. Wojciech Wolny Koło Brodnica – 3,040 kg. Na 5 miejscu znalazł się Roman Klefas z Osiecznej – 2,250 kg.

Sektor C: I m. Piotr Grylewicz Koło Dolsk I – 4,660 kg, II m. Marcin Mizerny Koło Brodnica – 4,240 kg, Bartosz Borowiec Koło Osieczna – 3,820 kg.

Drużynowo: 

I miejsce: Koło Dolsk I – 7 pkt.

II miejsce: Koło Brodnica – 10 pkt.

III miejsce: Koło Dolsk II – 11 pkt.

IV miejsce: Koło Osieczna – 11 pkt.

V miejsce: Klub Jar fish – 14 pkt.

 

Najprzyjemniejsza część tego dnia 🙂

Po zakończonych zmaganiach zawodnicy mogli zregenerować siły przy ciepłych napojach, posiłkach oraz ognisku w „Rybaczówce” nad jeziorem Dolsk.

I kolejne zawody za nami… Następne już za rok!!

Tam też dokonano odczytania wyników i wręczenia pucharów i licznych nagród. Wspólnym zdjęciem zakończono zawody i uczestnicy w doskonałych humorach rozjechali się w kierunkach swoich domów. Do zobaczenia za rok!